Inauguracja ogólnopolskiej akcji Kwiaty Zamiast Śmieci - fotorelacja

Inauguracja ogólnopolskiej akcji Kwiaty Zamiast Śmieci - fotorelacja

3
28.03.2022

Fundacja ekologiczna ARKA 23 marca o godz. 11.00 na ul. 11 Listopada w Bielsku-Białej rozpoczęła tegoroczną edycję akcji Kwiaty Zamiast Śmieci. Wzięli w niej udział między innymi udział uczniowie Dwujęzycznej Szkoły im. Kopalińskiego.

Podczas wydarzenia rozdaliśmy uczestnikom aż 1000 paczek z nasionami.

Akcja organizowana w ramach programu ZIELONA RĘKA – największego w Polsce programu w aktywnej edukacji ekologicznej, w którym bierze udział prawie 600 tysięcy uczestników.

Ma na celu nie tylko zmniejszenie ilości śmieci zalegających w lasach, parkach oraz na brzegach rzek, lecz również polepszenie warunków bytowania pszczół. Zwłaszcza, że od wielu lat obserwacje wykazują malejącą populację pszczół, a ich praca jest dla nas niezmiernie ważna. Pszczoły zapylają wszystkie rośliny, nie tylko te, które uprawiamy. Są niezmiernie ważne w  wszelkich uprawach sadowniczych. Ich brak zaszkodzi nie tylko sadownikom, lecz także kolejnym pokoleniom, które mogą zmagać się z brakiem żywności.

Partnerami akcji są: Lasy Państwowe, Rekopol, Grupa Kęty S.A., Aluprof S.A., Alupol Packaging S.A., Miasto Bielsko-Biała, Miasto Katowice.

Akcja dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

Czytaj też

Otwarcie nowego sezonu w Katowicach

Serię wiosennych happeningów promujących akcję Kwiaty zamiast śmieci uważamy za rozpoczętą.

Ponad 12 000 worków śmieci

podsumowanie akcji

50 worków śmieci w Rogoźnie

Sprzątanie lokalnego lasu

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.