Bielska akcja w pięknym Parku Słowackiego

Bielska akcja w pięknym Parku Słowackiego

2
11.09.2022

Fundacja ekologiczna ARKA 24 sierpnia w Parku Słowackiego przygotowała inaugurację jesiennej edycji akcji Kwiaty zamiast śmieci, z udziałem w niej udział młodzież ze Świetlicy nad Stawami.

 „W Arce lubimy łączyć i współpracować. Dlatego cieszymy się, że udało się przygotować nam kolejną akcję łączącą temat zaśmiecenia naszych terenów przyrodniczych z pomocą pszczołom i innym owadom zapylającym – tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Arki i pomysłodawca akcji.

 „Bardzo się cieszymy że jesteśmy zresztą już od lat partnerem działań, które prowadzi Fundacja Arka. Za każdym razem są one niesztampowe, bardzo sugestywnie edukują młodych i uczą ekologii. Akcja „Kwiaty zamiast śmieci” jest bardzo prosta i praktycznie każdy może wziąć udział z każdego końca Polski, dlatego serdecznie zachęcamy do udziału” – Aneta Stawicka kier. Ds. edukacji i komunikacji w Rekopol. Rekopol jest Partnerem Strategicznym akcji KWIATY ZAMIAST ŚMIECI.

Partnerami akcji są także: Eneris, Grupa Kęty S.A., Aluprof S.A., Alupol Packaging S.A., Miasto Bielsko-Biała, Miasto Katowice.

Akcja dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

Czytaj też

Ponad 10 tysięcy zebranych worków śmieci

Podsumowanie wiosennej edycji akcji

Akcja w Sosnowcu

Sosnowiec włączył się w akcję Kwiaty zamiast śmieci i zebrał około 4 tony śmieci

Do naszej akcji dołączyli także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworzynce

W sprzątaniu wzięli udział uczniowie zerówki, klas pierwszych, drugi i trzecich szkoły w Jaworzynce.