18 marca na pl. Kwiatowym w Katowicach odbyła się inaugurację naszej akcji Kwiaty zamiast śmieci

18 marca na pl. Kwiatowym w Katowicach odbyła się inaugurację naszej akcji Kwiaty zamiast śmieci

3
18.03.2022

Za nami inauguracja akcji! W Katowicach oficjalnie otworzyliśmy kolejny sezon i edycję akcji 2022 i z niecierpliwością wypatrujemy pierwszych rezultatów.

Dokładnie 18 marca o godzinie 11:00 rozpoczęliśmy tegoroczną edycją akcji Kwiaty zamiast śmieci. Przygotowaliśmy do rozdania ponad 1000 paczek z nasionami kwiatów, które są przyjazne pszczołom.

Nie zapominajcie, że naszej akcji przyświeca nie tylko troska o dobrostan lasów, łąk i rzek, lecz także ogromny niepokój o przyszłość pszczół.

Pszczoły zapylają wszystkie rośliny, nie tylko te, które uprawiamy. Są niezmiernie ważne we wszelkich uprawach sadowniczych i zależy od nich los naszych hitów eksportowych: jabłek, wiśni, malin itd. Jeżeli pszczoły wyginą to prawdopodobnie nikt więcej nie zapyli roślin. Pszczoły zapylając także rośliny w  środowisku naturalnym dostarczają pokarm dzikim zwierzętom utrzymując tak ważną bioróżnorodność.

Poniżej fotorelacja z Katowic:

Czytaj też

Otwarcie nowego sezonu w Katowicach

Serię wiosennych happeningów promujących akcję Kwiaty zamiast śmieci uważamy za rozpoczętą.

Ponad 12 000 worków śmieci

podsumowanie akcji

50 worków śmieci w Rogoźnie

Sprzątanie lokalnego lasu

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.